GRADIŠTANSKI NAPREDNJACI U PROBLEMU: Duplirana kvota za miting SNS-a u Beogradu!

Srpska napredna stranka duplirala je kvotu za odlazak na miting „Budućnost Srbije“ u Beograd, 19. aprila, kako bi bila obezbeđena ogromna, „do sada neviđena podrška građana Srpskoj naprednoj stranci i Aleksandru Vučiću“.

Kako saznaje „TPKNEWS“ dosadašnji broj od 700 građana, koliko je gradištanski odbor SNS morao da „obezbedi“ za miting „Budućnost Srbije“ u Požarevcu, na miting u petak u glavni grad treba da dođe 1400 ljudi iz Velikog Gradišta.

To će ubuduće biti stalna kvota koju će naprednjaci iz Velikog Gradišta morati da ispune za svaki miting, što je „nemoguća misija“ za gradištanske naprednjake, saznaje „TPKNEWS“.

Sagovornik Tpknews.com kaže da je na sastanku poverenika SNS-a u Gradištu, koji je održan dva dana pred miting u Požarevcu, poverenik gradištanskih naprednjaka Vladimir Štrbac saopštio da je vrh partije duplirao kvotu za miting u Beogradu.

„Određeno je koliko ko ljudi mora da dovede. Predsednici mesnih odbora treba da donesu spiskove sa imenima i prezimenima ljudi koji su sigurni, a svaki predsednik, zavisno od veličine mesne zajednice, dobio je tačan broj koliko ljudi treba da obezbedi. Svaki odbornik u gradištanskoj Skupštini treba da prijavi desetoro za odlazak u Beograd, dok broj ljudi koje treba da obezbede direktori javnih preduzeća i ustanova se razlikuje zavisno od broja zaposlenih, i za njih taj broj je sada dupliran u odnosu na prethodnih puta“, objašnjava sagovornik TPKNEWS-a.

Pored zaposlenih u javnim preduzećima i ustanovama na miting SNS „Budućnost Srbije“ moraju da putuju i zaposleni u opštinskoj upravi. „Ta obaveza naročito važi za one koji su angažovani po ugovoru o privremenim i povremenim poslovima, bez obzira na to da li su čalnovi SNS ili SPS“, navodi naš sagovornik.

Kaže da je u stranku već trebalo da se donesu spiskovi sigurnih putnika za Beograd, ili kako je rekao da se „podnese stanje iza koga stojimo i za koje garantujemo“.

VUČIĆ: JEDAN OD NAJVEĆIH SKUPOVA

Predsednik Srbije Aleksandra Vučić rekao je da na skupu „Budućnost Srbije“ 19. aprila u Beogradu očekuje ogroman broj građana ističući da će to biti jedan od najvećih skupova u poslednjih 40 ili 50 godina.

Vučić je pre tri dana na konferenciji za novinare rekao da će skup „Budućnost Srbije“ imati 12 ili 15 puta više ljudi nego što će ih biti na protestu „Jedan od pet miliona“ 13. aprila u Beogradu.

Prema pisanju beogradskih medija, za miting u Beogradu 19. aprila SNS je planirao 1.000 autobusa, odnosno više od 50.000 ljudi iz unutrašnjosti i isto toliko iz Beograda.

(Tpknews.com)
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close