EPILOG POŽARA U TOPOLOVNIKU: Zapalio tetkinu kuću da bi joj se osvetio! (FOTO/VIDEO)

U selu Topolovnik u opštini Veliko Gradište, prethodne subote oko dva sata posle ponoći izbio je veliki požar.

Foto: Privatna arhiva

Prethodne subote oko dva sata posle ponoći u Topolovniku izbio je veliki požar u kome je izgorela jedna kuća i u susednom dvorištu komšijska štala, a intervencijom vatrogasaca sprečeno je širenje vatre na okolne kuće. U požaru nije bilo povređenih.

Vatrogasci iz Velikog Gradišta kojima se ubrzo pridružila i vatrogasna jedinica iz Požarevca su za nepunih 10 minuta nakon dobijenog poziva izašli na teren, a požar je brzo lokalizovan i sprečeno je da se vatra proširi na okolne kuće, dok su meštani sa strepnjom posmatrali akciju spasilačke jedinice.

Foto: Privatna arhiva

– Naše ekipe su dobile poziv i izašle na teren, a požar je ubrzo i lokalizovan. Na sreću niko nije povređen – kažu vatrogasci.

Požar je primetila vlasnica izgorele štale, koja je pozvale vatrogasce i počela zajedno sa komšijama da gase požar dok nisu stigli vatrogasci.

Kako saznaje “TPKNEWS”, u nedelju u policijsku stanicu u Velikom Gradištu bio je priveden na saslušanju Ž.N. (19) iz Topolovnika, koji se sumnjičio da je podmentnuo požar.

Foto: Privatna arhiva

Kako su nam u policiji rekli, Ž.N. (19) u nedelju nije priznao krivično delo za koje je osumnjičen, i tvrdio je da se u momentu izbijanja požara nije nalazio u Topolovniku.

Zbog griže savesti jer je izgorela i štala porodice Stojimirović, Ž.N. (19) se u ponedeljak dobrovoljno javio u policiju i sve priznao. On je u pijanom stanju, zapalio tetkinu kuću, kako bi joj se osvetio jer ga je izbacila iz kuće nakon što je nasledila od njene babe.

Kako je Ž.N. (19) ispričao u policiji, besan i pod dejstvom alkohola on je razvalio ulazna vrata na kuću i podmetnuo na gornjem spratu kuće požar. Međutim, kad su pukli prozori na spratu kuće, vernice od vatre su zahvatile i komšijsku štalu Stojimirovića, koja je u potpunosti izgorela.

Nakon priznanja dela za koje se tereti, Ž.N. (19) je uz krivičnu prijavu sproveden Višem javnom tužilaštvu u Velikom Gradištu.

(Tpknews.com)

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close