TEŠKA NESREĆA U ITALIJI: Četvoro Srba izginuli bežeći od policije nakon krađe (VIDEO)

Četvoro srpskih državljana poginulo je u petak neposredno posle krađe u blizini naselja Alvinjano, u okrugu Kazerta na jugu Italije, dok je pokušavalo da umakne policijskoj patroli!

Foto: Twitter

Kako prenose italijanski mediji, Vozač „škode karavan” je četvoricu od petorice putnika, tri muškarca i jednu ženu, odveo pravo u smrt kada je brzinom od oko 160 kilometara na sat vozilom sleteo s puta. Jedan od njih je uspeo da izađe, ali ga je neposredno posle toga usmrtio kamion koji je naišao. Peti čovek je prebačen u bolnicu, gde mu je ukazana pomoć i nalazi se van životne opasnosti.

Filmska potera se okončala tragično na magistralnom putu u blizini tog grada, jer su naši zemljaci odbili da se zaustave na zahtev policijske patrole iz grada Teleza Terma, iz okruga Benevento, koja je procenila „da su sumnjivi“.

– Svi su bili u „škodi karavan”, koju je presrela policijska patrola iz Teleze Terme. Nakon dvadesetak kilometara potere, automobil je sleteo s puta i četvorica od njih petorice su poginula. Jednog je usmrtio kamion po izlasku, dok je od četvorice zarobljenih u prevrnutom automobilu samo jedan preživeo. Morali su da intervenišu vatrogasci da bi izvukli teško povređenog i tri tela. Policija pokušava da identifikuje žrtve, sumnjaju da je reč o grupi provalnika koja je krala u gradovimo Benevento i Avelino jer je policija u vozilu pronašla alat za obijanje i veliku količinu ukradenog nakita – preneli su italijanski mediji navodeći da su neposredno pre prevrtanja izbegli direktan sudar.

Žrtve saobraćajne nesreće nisu odmah identifikovane, pa je jedan deo italijanskih medija objavio da reč o mladićima iz Rumunije, dok su drugi izveštavali o srpskim državljanima.

– Automobil je u jednom trenutku prešao u suprotnu kolovozonu traku i za dlaku izbegao da se zakuca u kamion koji mu je dolazio u susret. Uspeli su da izbegnu direktan sudar, ali je škoda karavan posle toga sletela sa puta pravo na liticu. Lakše su povređena i dva policajca koji su učestovali u poteri – prenose lokalni mediji.

TPKNEWS/Agencije
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close