ART ATELJE „GALA“: Izložba slika najmlađih požarevačkih umetnika (FOTO)

U okviru obeležavanja prve godine postajanja i rada, Art atelje „Gala“ priredio je u nedelju izložbu slika dečaka i devojčica uzrasta od četiri do trinaest godina koji su samostalno radili reprodukcije slika najpoznatijih svetskih likovnih umetnika.

Foto: Art atelje „Gala“

Tim povodom u Maloj grafičkoj galeriji Narodnog muzeja okupili su se najmlađi požarevački slikari, koji su prijatno iznenadili brojne posetioce jer je svaki mališan bio obučen i našminkan poput svojih slikarskih idola. Tako su ovim prostorom kraj izloženih radova defilovali mali Salvador Dali, Frida Kalo, Milena Pavlović Barili…

Polaznicima časova crtanja i slikanja Art ateljea „Gala“ prigodne diplome uručila je Sanja Berišić grafički dizajner, koja je u proteklih godinu dana radeći sa ovom talentovanom decom, na svoj način probudila u njima umetnički maštu, kreativnost i stvaralačku samostalnost.
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close